Ponedjeljak , 15 srpnja 2024

U srijedu dodjela nagrada učenicima imotske Osnovne škole “Stjepan Radić”

Redakcija Radio Imotski

Osnovna škola Stjepana Radića u Imotskom snimljena sa sjeverne strane. FOTO: Mijo Zidar

U OŠ “Stjepan Radić” Imotski u srijedu, 30. studenog 2022., održat će se svečanost dodjele nagrada 4. Literarno-likovnog natječaja “Velimir Đerek Sokol” – Srce za Hrvatsku.

Program svečanosti:

– Glazbeno scenski recital “O lijepa, o draga, o slatka slobodo” u izvedbi učenika i učitelja škole,

– stručno predavanje doc. dr. sc. Ante Nazora, ravnatelja Memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata

– projekcija videozapisa o Stipi Krniću, poginulom hrvatskom branitelju

– svečana dodjela nagrada 4. Literarno-likovnog natječaja “Velimir Đerek Sokol” – Srce za Hrvatsku,

– otvorenje izložbe likovnih i literarnih radova te druženje uz domjenak.

Rezultati 4. Literarno-likovnog natječaja „Velimir Đerek Sokol“ – Srce za Hrvatsku

LITERARNI OSTVARAJI

Nagrađeni radovi od 1. do 4. razreda:

1. Damian Mudrinić – Moj djed, 4. razred, OŠ Drenje, PŠ Slatinik Drenjski, Slatinik Drenjski, mentorica: Željka Rossi

2. Denis Pančić – Samo je jedna domovina, 4. razred, OŠ Nikole Andrića, Vukovar, mentorica: Marijana Kršić

3. Roko Bartulović – Srce za Hrvatsku, 3. razred, OŠ „Josip Pupačić“, Omiš, mentorica: Simona Jurjević

Nagrađeni radovi od 5. do 8. razreda:

1. Matija Vlašić – Čuvajte mi Hrvatsku od niskosti i mržnje, 8. razred, OŠ Ante Starčevića, Viljevo, mentorica: Dora Ivković

2. Lukas Juretić – Vojenoj Gromišćini, 8. razred, OŠ Čavle, Čavle, mentorica: Dolores Maršanić

3. Neda Kujundžić – Lice Hrvatske, 6. razred, OŠ „Tin Ujević“, Krivodol, mentor: Gabriel Kovačević

Povjerenstvo posebno pohvaljuje i učenike/učenice:

Teu Lončarević, OŠ „Davorin Trstenjak“, Podgajci Posavski; Fabijana Perušića, OŠ Čavle, Čavle; Ninu Škare, OŠ „Josip Pupačić“, Omiš i Gabrijela Grubišića, OŠ Bijaći, Kaštel Novi.

Povjerenstvo za literarne radove:

dr. sc. Krešimira Gudelj, prof. hrvatskoga jezika i književnosti

Sanja Bago, prof. hrvatskoga jezika i književnosti

Marijana Jelinić Pezo, prof. kro./soc. i dipl. knjižničarka, mentorica

LIKOVNI OSTVARAJI

Nagrađeni radovi od 1. do 4. razreda:

1. Iva Cukrov, 3. razred, OŠ Jurja Šižgorića, Šibenik, mentorica: Helena Šarić

2. Franka Maletić, 4. razred, OŠ Tordinci, Tordinci, mentorica: Andreja Vincek Ević

3. Ana Paola Šakić, 4. razred, OŠ Studenci, Studenci, mentorica: Ivana Udiljak

Nagrađeni radovi od 5. do 8. razreda:

1. Nina Dajak, 6. razred, OŠ dr. Franje Tuđmana, Šestanovac, mentorica: Ivana Staničić

2. Paola Prelčić Juretić, 7. razred, OŠ Jelenje-Dražice, Dražice, mentorica: Marina Mataija

3. Carla Livajić, 6. razred, OŠ Visoka, Split, mentorica: Katarina Kokan

Povjerenstvo posebno pohvaljuje i učenike/učenice:

Matea Matanovca, OŠ Drenje, PŠ Slatinik Drenjski, Drenje; Elminu Gibanica, OŠ Ivana Batelića, Raša; Sarah Dobošević, OŠ Julija Benešića, Ilok i Ivu Tolo, OŠ „Josip Vergilij Perić“, Imotski.

Povjerenstvo za likovne radove:

Bruna Carev, mag. edukacije likovne kulture i likovnih umjetnosti

Antonija Milas, mag. primarnog obrazovanja

Vesna Ujević, slikarica, pjesnikinja i humanitarka

NAGRAĐENI LITERARNI I LIKOVNI OSTVARAJI  UČENIKA S TUR

Literarni rad:

1. Ivana Gavlik, 8. razred, Osnovna škola kralja Tomislava, Našice, mentorica: Martina Martinov Pelin

Likovni radovi:

1. Jakov Knežević, 6. razred, Prva osnovna škola Dugave, Zagreb, mentorica: Maša Turić

2. Stjepan Matusina, OOS 16, Centar za odgoj i obrazovanje „Ivan Štark“, Osijek, mentorica: Ivana Lončarić

3. Alen Bogdan, 8. razred, OŠ Eugena Kumičića, Slatina, mentorica: Patricija Karaman

Povjerenstvo posebno pohvaljuje i učenike/učenice: Manuela Boškovića i Melani Amelu Delić, OŠ Grigora Viteza, Zagreb;  Lauru Katarinu Plešej, OŠ Sesvetska Sopnica, Sesvete; Žarka Busića, OŠ Ivana Gorana Kovačića, Vrbovsko; Andresa Petrovića, OŠ Darda, Darda te zajednički likovni rad učenika Tee Bogdan, Leni Horvat, Larise Kraljić i Ene Strah iz Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec.

Povjerenstvo za literarne i likovne radove učenika s TUR:

Mirjana Matković, dipl. defektologinja, mentorica

Ivana Jukić, mag. edukacijske rahabilitacije, mentorica

Josipa Gudelj, mag. edukacijske rehabilitacije