Ponedjeljak , 15 srpnja 2024

Nogometni vikend: Mračaj jedini slavio! Danas igra Mladost protiv Uranije

Nogometna sezona polako ulazi u svoju završnicu. Croatia iz Zmijavaca jučer je igrala vrlo važnu utakmicu protiv Solina koji zbog obnove stadiona svoje utakmice igra u Dugopolju. U 30. kolu 1. SuperSport NL ondje je poražena protiv Solina visokim i uvjerljivim rezultatom 4:0. Mreže su mirovale do 58. minute kada vrlo važan gost za domaćina postiže Antonio Repić. Do kraja susreta Solin je postigao još tri zgoditka koje su postizali Josip Vučković u 65. minuti te Antonio Kaćunko u 80. i 86. minuti susreta.

Do kraja su ostala još tri kola, a Croatia se nalazi na 8. mjestu prvenstvene tablice.

Ovog vikenda odigrano je 28. kolo 3. NL-jug, a Kamen je gostovao u obližnjoj Makarskoj kod fenjeraša Zmaja koji se grčevito bori za ostanak među trećeligašima. Sasvim je izvjesno da će voditi mrtvu utrku sa Splitom koji ima tek tri boda više. U Makarskoj su mreže mirovale do 88. minute kada za veliko slavlje domaćih zabija Ivan Šalinović.

U 1. ŽNL Splitsko-dalmatinske županije Mračaj je došao do vrlo važna tri boda protiv OSK-a iz Otoka kod Sinja koji proživljava pravu krizu. Poveo je OSK u 5. minuti golom Ivana Marinovića, a potom za Mračaj golove postižu Ante Marinović u 8. minuti, Mario Šimić u 30. minuti te Mate Puljiz u 46. minuti susreta.

Imotski je odigrao još jednu lošu predstavu te na Gospinu docu izgubio protiv Slavena iz Trogira. Slaven je slavio 3:0 golovima Zeca i Ritingera te autogolom Ivana Šabića.

U Proložac danas dolazi Urania iz Baške Vode. Utakmica se igra u 17:30 sati.

Vinjani su u nadmetanju za prvaka 2. ŽNL izgubili važnu utakmicu protiv Mosora u Žrnovnici. Za Vinjane je sve pošlo prema planu kada Hrvoje Jurić zabija u 3. minuti za veliko slavlje. Takav rezultat bio je do 19. minute kada iz kaznenog udarca pogađa Jure Bartulić koji veliko slavlje domaćima donosi u 92. minuti susreta.